Ze Šternberka do Uničova bezpečně na kole již brzy

09. 07. 2020

V současné době se stavebně dokončuje další z úseků cyklostezky na trase Šternberk – Uničov, a to konkrétně úsek Újezd (Rybníček) –  Mladějovice. Bezpečné propojení těchto měst pro cyklisty se tak opět o něco přiblížilo.

Ing. Petr Smítal, krajský cyklokoordinátor vysvětluje, proč cyklisté jedoucí z Újezda směrem na Mladějovice budou zatím stále muset využívat kromě cyklostezky i silnici: „Obec Újezd v nejbližších dnech dokončí svůj úsek směrem na Mladějovice, na hranici katastrů obcí bude realizován provizorní sjezd z cyklostezky na silnici II/444, dokud nebude dokončena další etapa". Po stezce tak dojedeme na kole z Uničova bez přerušení až do Horních Mladějovic (zde sídlí firma KIWEK METAL s.r.o.).

Ing. Smítal k celkovému dokončení stezky dodává: „Zbývající úseky na katastrech obcí Babice a Mladějovice jsou projekčně připraveny, obce budou společně s Mikroregionem Šternbersko žádat o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) v nejbližší výzvě, doufáme v realizaci stavby v roce 2021 v případě získání dotace".

Krátký úsek z Mladějovic po Dolní Mladějovice (tzv. „Kolonka" směrem na Babice) bude realizován již letos v létě díky podpoře Olomouckého kraje a z Babic do Šternberka již stezka byla vybudována v roce 2015.

Zdroj: Mikroregion Šternbersko Pavel Roubínek

 web:    http://mikroregion-sternbersko.cz

Ze Šternberka do Uničova bezpečně na kole již brzy
Modul: Novinky